Biografia

 

Kaja Mianowana urodziła się 19 lutego 1990 r. w Lublinie. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 8 lat, w ognisku muzycznym. Tam zafascynowała ją nauka gry na gitarze, którą rok później kontynuowała już w Szkole Muzycznej I i II st. Im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Ukończywszy I st. szkoły, zadecydowała spróbować czegoś nowego i podjęła dalszą edukację w II st. na flecie poprzecznym. Zaszczytny tytuł muzyka instrumentalisty otrzymała w czerwcu 2010r.

Mimo lat poświęconych ćwiczeniu gry na instrumentach, jej największą pasją zawsze był śpiew. Zaczynała już jako dziecko w różnych chórach dziecięcych i scholach kościelnych. W wieku 14 lat wygrała swój pierwszy festiwal jako solistka. Od tego czasu zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.

Przełomem w jej karierze okazał się casting do musicalu wszechczasów "Upiór w operze” Andrew Lloyda Webbera w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie w wieku 17 lat otrzymała główną rolę kobiecą – Christine Daaé. Kaja stała się jednocześnie jedną z najmłodszych na świecie odtwórczyń tej roli. Zadebiutowała na scenie teatralnej jako kot Promyczek w musicalu „Koty”, jeszcze w trakcie trwania prób do premiery „Upiora”. W 2010 r. zagrała główną rolę, Cosette w musicalu "Les Miserables" Claude-Michela Schönberga w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. We wrześniu 2012 r. ponownie wcieliła się w rolę Christine, tym razem w musicalu „Phantom” Maury'ego Yestona i Arthura Kopita w Teatrze Muzycznym w Lublinie, swoim rodzinnym mieście. W 2013 r. zagrała w trzeciej musicalowej wersji  „Upiora”  w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie oprócz roli Christine wcieliła się również w postać tancerki, Meg Giry. W listopadzie 2014 r. zagrała Lukrecję w spektaklu "Machiavelli" w reżyserii Tomasza Obary w Teatrze Muzycznymw  Lublinie, a w sierpniu 2015 r. Jennifer Cavilleri podczas polskiej prapremiery słynnego musicalu "Love Story" w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.

Umiejętności sceniczne stale szkoli jako studentka ostatniego roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jej specjalność to muzyka dawna. Pobierała naukę również w Kunstuniversität Graz w Austrii.

Kaja czynnie bierze udział w koncertach o tematyce musicalowej, operowej i rozrywkowej.  W 2014 r. wraz z młodą kompozytorką rosyjskiego pochodzenia, Vlastą Traczyk rozpoczęła pracę nad autorskim materiałem jako wokalistka zespołu MelluSya.